Masz pytanie - skontaktuj się z nami +48 530 783 163
biuro@prywatnibankierzy.com
Zamów VideoRozmowę/Konferencję!

Konsolidacja kredytów

Spłacanie kilku kredytów w jednym czasie jest obecnie bardzo powszechne. Do dużych kredytów na mieszkanie czy samochód dołączają mniejsze na sprzęt RTV i AGD. Raty najczęściej opłacane są w różnych terminach, do różnych banków, co wiąże się z dużymi różnicami w oprocentowaniu. Nie da się ukryć, że nagromadzenie wielu odmiennych zobowiązań finansowych może być uciążliwe dla kredytobiorcy. Dlatego też w takich sytuacjach szczególnie polecana jest konsolidacja kredytów, która pozwala zamienić kilka zobowiązań w jedno o ujednoliconej stopie procentowej. Połączenie kredytów odbywa się za pośrednictwem wybranego banku, który spłaca wszystkie dotychczasowe kredyty i w zamian udziela jednego na korzystniejszych warunkach. Korzyścią płynącą z konsolidacji zobowiązań jest przede wszystkim zmniejszenie rat przy jednoczesnym wydłużeniu czasu spłaty kredytu. Na rynku istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:
– Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – zawierany na większe kwoty. Zapewnia dłuższy czas spłaty kredytu i mniejsze oprocentowanie. Ten rodzaj kredytu wymaga jednak zabezpieczenia w postaci hipoteki nieruchomości.
– Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – nie wymaga zabezpieczenia, jednak udzielany jest z gorszym oprocentowaniem, na niższe kwoty i z krótszym czasem spłaty.

PRYWATNA BANKOWOŚĆ - WSPÓŁPRACA Z PRZEDSIĘBIORCAMI I OSOBAMI FIZYCZNYMI - POZYSKIWANIE FINANSOWANIA, REFINANSOWANIE, KONSOLIDACJA, PORADY PRAWNE, KSIĘGOWE, PODATKOWE, CONCIERGE BANKING