Konsolidacja kredytów.

Spłacanie kilku kredytów w jednym czasie jest obecnie bardzo powszechne. Do dużych kredytów na mieszkanie czy samochód dołączają mniejsze – na sprzęt RTV i AGD. Raty najczęściej opłacane są w różnych terminach, do różnych banków, co wiąże się z dużymi różnicami w oprocentowaniu.

Nie da się ukryć, że nagromadzenie wielu odmiennych zobowiązań finansowych może być uciążliwe dla kredytobiorcy. Dlatego w takich sytuacjach szczególnie polecana jest konsolidacja kredytów, która pozwala zamienić kilka zobowiązań w jedno o ujednoliconej stopie procentowej. Połączenie kredytów odbywa się za pośrednictwem wybranego banku, który spłaca wszystkie dotychczasowe kredyty i w zamian udziela jednego na korzystniejszych warunkach. Korzyścią płynącą z konsolidacji zobowiązań jest przede wszystkim zmniejszenie rat przy jednoczesnym wydłużeniu czasu spłaty kredytu.

Na rynku istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

  • Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – zawierany na większe kwoty. Zapewnia dłuższy czas spłaty kredytu i mniejsze oprocentowanie. Ten rodzaj kredytu wymaga jednak zabezpieczenia w postaci hipoteki nieruchomości.
  • Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – nie wymaga zabezpieczenia, jednak udzielany jest z gorszym oprocentowaniem, na niższe kwoty i z krótszym czasem spłaty.

Wiemy, jak cenny jest Twój czas.

Skontaktuj się z naszymi Ekspertami i zyskaj go więcej.

Skontaktuj się